تجهیزات ایمنی و امنیتی

جعبه آتش نشانی

جعبه آتش نشانی

آگهی رایگان
  • تجهیزات آتشنشانی و اطفاء حریق جعبه و شلنگ آتشنشانی
  • تاریخ ثبت آگهی : ۱۳۹۶/۰۸/۰۸
  • 999 بازدید
  • email
  • آخرین بروز رسانی : ۱۳۹۶/۰۸/۱۶

معرفی جعبه اتش نشانی

شرکت فنی مهندسی به سازان سرای مهر آهنگ فعالیت خود در زمینه تولید جعبه آتش نشانی و قرقره آتش نشانی پیشرو

را از سال ۱۳۸۵ آغاز نموده است.

و از آن زمان در حال توسعه کمیت و کیفیت محصولات تولیدی خود برای پوشش دادن

به تمام تجهیزات مبارزه با حریق برای مصارف صنایع تولیدی ، کارخانه ها ، ساختمان های مسکونی و مجتمع های

تجاری میباشد.

ما مفتخریم که قادر به تامین تجهیزات مبارزه با حریق بنا به نیاز و درخواست مشتریان خود هستیم .

بیشترین تعداد از جعبه های  آتش نشانی پیشرو استاندارد پیشرو از جنس آهن گالوانیزه ساخته میشوند ولی بنا

به درخواست مشتری امکان ساخت با آلومینیوم ، استیل و یا آهن سیاه نیز وجود دارد .

لولا درب  به صورت پرچ و یا پیچ و یا جوش دادن به بدنه کابین متصل میشود. در کابین قابلیت باز شدن  تا ۱۸۰ درجه به دو سمت چپ و راست بر اساس نقشه معماری را دارد .

در جعبه اتش نشانی پیشرو کابین ها به صورتی طراحی شده اند که از روبرو به وسیله شیشه ،  نمایی از تجهیزات داخل کابین را نمایش میدهند .جعبه آتش نشانی پیشرو

جعبه آتش نشانی  پیشرو عموماً با دو نوع شلنگ ارائه میگردند ،

نوع اول که به آن اصطلاحاً هوزریل        Hose reel  نیز گفته میشود ،

مجهز به شلنگ های پلاستیکی با قطر ¾اینچ میباشد .

در این جعبه ها آب رسانی به شلنگ از طریق یک مکانیزم برنجی هرزگرد در وسط قرقره انجام میپذیرد

به طوری که جریان آب همواره در وسط قرقره موجود میباشد .

از این نوع جعبه ها عموماً در ساختمانهای مسکونی و یا تجاری با مساحت کم استفاده میشود

بهترین سیستم اعلام حریق برای پمپ بنزین ها

 

 

 

بهترین سیستم اعلام حریق برای پمپ بنزین ها

بهترین سیستم اعلام حریق برای پمپ بنزین ها بهترین انتخاب برای سیستم اعلام حریق در پمپ بنزین با توجه به سرعت حریق در پمپ بنزین از نوع فلیم دیتکتور یا دیتکتور شعله است . برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد فلیم دیتکتور گلوبال فایر یا دیتکتور شعله سیستم اعلام حریق GFE از لینک زیر استفاده نمایید .

بهترین سیستم اعلام حریق برای پمپ بنزین ها

                                        

دیتکتور شعله ضد انجار گلوبال فایر DETECTORES+DE+CHAMA+DS_2

 

 

 

 

 

 

 

 

همه چیز در باره گاز FM200

 

سیستم اطفاء گازی گاز هالون چیست و چرا گاز FM200 جایگزین گاز هالون شد ؟ گاز هالون ۱۳۰۱ یکی از قدیمی ترین و موثر ترین گازهای اطفاء حریق بوده و در مکانهای حساس مانند صنایع مخابراتی و الکترونیکی کاربرد دارد. گاز هالون کمترین غلظت طراحی نسبت به تمام گازهای دیگر را دارد. به علت قدرت خاموش کنندگی بالا و خاصیت سمی کم ، استفاده از این گاز در مکانهای بسته مانند حریق های داخل هواپیما بر طبق استاندارد NFPA-408 کاربرد فراوان دارد. البته استفاده از این گاز به علت قابلیت مخرب آن بر روی لایه اوزن بر اساس پروتکل مونترال ۱۹۸۷ و پروتکل کیوتو۱۹۹۷ در بیشتر موارد ممنوع شده و سازمان NFPA جایگزین های مناسبی برای آن پیشنهاد کرده است که متداول ترین آن گاز HFC-227ea می باشد. این گاز یکی از متداول ترین جایگزین های گاز هالون بوده و کاملا با طبیعت سازگار می باشد. گاز FM 200 چیست ؟ گاز HFC227ea با برند تجاری FM200 ( این برند ثبت شده توسط کارخانه FIKE است ) یک گاز اطفاء حریق غیر سمی، بدون رنگ، سازگار با محیط زیست و نارسا نای الکتریکی است که برای انسان مضر نمی‌باشد.
این ماده که اسم شیمیایی آن هپتا فلوئورپروپن (با نام صنعتی HFC-227ea و فرمول شیماییC3HF7 می باشد برای نخستین بارتوسـط يـک شرکت امریکایی به نام Great Lakes Chemical Corporation))
تولید و مورد استفاده قرارگرفت نکته جالب توجه اینکه درحال حاضر نیز هنوز تمامی حقوق معنوی تولید این گاز دراختیار این شرکت بوده و دیگر تولید کنند گان درسطح دنیا تنها تحت لیسانس ارايـه شده ازطـرف آن مـی توانند نسبت به تولید این گاز اقدام نمایند
این گاز از ترکیب شیمیایی عناصر کربن، فلوئور و هیدروژن تولید می شود. برخی از مشخصات فنی این گاز به شرح زیر می باشد: HFC-227ea
وزن ملکولی: ۱۷۰
چگالی در حالت مایع: ۱۴۰۷ kg/m
دمای بحرانی: ۱۰۱٫۷C
فشار بحرانی: ۲۹٫۱۲ bar
غلظت طراحی برای کلاس A حریق: ۷٫۵%
غلظت بدون اثر این گاز بر روی انسان (NOAEL) به درصد: ۹%
غلظت کم اثر این گاز بر روی انسان(NOAEL) به درصد: ۱۰٫۵%
درجه سمی بودن گاز FM200 به اندازه ای است که در رده گازهای پاک (Clean Agent) طبقه بندی مـی شود وازآنجايی که سطح مسمومیت ایجاد شده توسط آن به مراتب از هالون کمتر است می توان از آن با اطمینان کامل در اماکنی که احتمال حضور دائمی افراد درآن وجود دارد استفاده نمود. وازآنجايی که FM200 فاقد برومـاين و کلـراين مـی باشـد تـاثیرمخرب آن بـرروی لايـه اوزن, کـه بامعیـار ODP) (Ozone Depletion Potential)) سنجیده مي شود, بسیار ناچیز بوده ودرحد صفرارزيابی می شود. بنابراین گاز FM 200 پس از آزاد شدن هیچ ماده باقیمانده ای درمحـیط ازخـود بجـای نمـی گذارد (No Residue) و نیاز به تمیزکردن محیط پس از اطفاء ندارد. پس از آزاد شدن درصورت شرکت نکردن در چرخه حریق گاز FM200 بین ٣١ تا ٤٢ سـال درمحـیط زیست باقی می ماند . به طور معمول غلظت طراحی گاز FM200 هفت درصد می باشد که این امر باعث می شود، نسبت قدرت اطفاء کنند گی در واحد جرم این گاز تا حد قابل توجهی افزایش يابد.

 

 

کابل کشی سیستم اعلام حریق ساختمان نصب واستقرار سیستم اعلام حریق طبق استاندارد BS5839 و کابل کشی طبق استاندارد BS 6207 انجام می گیرد. به طور کلی می توان سیم های مدار اعلام حریق را به دو گروه تقسیم کرد و با توجه به خصوصیات هر گروه کابل مناسب با آن را به کار برد. گروه ۱: کابل هایی که بعد از آشکار شدن حریق استفاده نمیشود مانند کابلهای دیتکتورها و شاسی ها گروه ۲ : کابلهایی که بعد از کشف حریق استفاده می شود . ولی در مکان هایی که امکان ضربه یا ساییدگی و جویده شدن توسط حیوانات وجود دارد. باید کابل ها را حفاظت مکانیکی کرد. پیشنهاد برای انتخاب کابل با توجه به برند مورد استفاده به شرح ذیل است.

نوع سیستم

کابلهای گروه ۱

کابلهای گروه ۲

سیستم متعارف

۳*۱٫۵

کابل معمولی با عایق PVC

۳*۱٫۵

کابل معمولی با عایق PVCترجیحا از کابل نسوز استفاده شود

سیستم آدرس پذیر

۳*۱٫۵

کابل شیلدار با عایق PVCترجیحا از کابل نسوز استفاده شود

۳*۱٫۵

کابل شیلدار با عایق PVCترجیحا از کابل نسوز استفاده شود

  می توان در مورد سیم های آژیر ها و چراغ ها برای حفاظت آنها را داخل دیار زیر حداقا ۱۲ میلی متر گچ به صورت توکار گذاشت کابل های سیستم اعلام حریق باید جدا از سایر کابل ها سیم کشی شوند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

کپسول آتش نشانی

 

 

کپسول آتش نشانی co2

 

کپسول آتش نشانی دستگاهی جهت اطفا حریق در مراحل ابتدایی شروع آن و قبل از گسترش حریق است  این دستگاه پرتابل ( قابل حمل ) است و شما میتوانید آن را به راحتی به محل مورد نظر انتقال بدهید.

انواع کپسول های آتش نشانی

کپسول آتش نشانی آب و گاز

کپسول آتش نشانی پودر و گاز

کپسول آتش نشانی گاز دی اکسید کربن یا (سی او دو )۲  CO

کپسول آتش نشانی  بیو ورسال

کپسول آتش نشانی آب و کف

کپسول آتش نشانی هالون

کپسول‌های آتش‌نشانی به صورت استوانه های فولادی هستند که با یکی از ماده های خاموش کننده بالا شارژ شده اند . این مواد اطفایی پس از خارج شدن از کپسول آتش نشانیباعث حذف یکی از زنجیره های ایجاد حریق مانند حرارت – اکسیژن یا تغییر و تحولات شیمیایی میشوند .

برای استفاده از کپسول آتش‌نشانی ابتدا باید ضامن روی شیر اهرمی یا چرخشی را جدا کرد و سپس اهرم آن را فشار داد یا شیر را باز نمود. این عمل باعث میشود مواد داخل کپسول آتش نشانی که تحت فشار نیز هستند به سرعت از مخزن خارج شده و عملیات اطفا را انجام بدهند .

توجه داشته باشید که باید به سمت ریشه شعله هدف گیری شود و بسیار بهتر است با حفظ خونسردی به صورت تک تیر از کپسول های آتش نشانی استفاده شود

کپسول آتش نشانی  دارای وزن های متفاونی میباشند که معمولا از یک کیلوگرم الی ۵۰ کیلوگرم و بعضا ۷۵ کیلوگرم نیز تولید میشوند مدل های بالاتر از ۱۲ کیلوگرم معمولا دارای چرخ برای حمل میباشند .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ثبت آگهی رایگان